Citron a olivový olej

CITRON A OLIVOVÝ OLEJ: JE DOBRÉ HO PÍT NALAČNO

Jedná se o přírodní prostředek známý již od starověku, který je ideální pro správný start do nového dne: lžička citronu a olivového oleje každé ráno, užitá na lačno, může přinést velké zdravotní benefity. Spojení těchto dvou prvků, které jsou již samy o sobě zdravé, pomáhá promazávat žaludeční sliznice, bojovat proti zácpě a aktivovat krevní oběh a funkce jater a žlučníku. Kromě toho nás tento antioxidační prostředek dokáže zbavit toxinů a pročistit nás zevnitř.

OLIVOVÝ OLEJ: OCHRANA SRDCE

Mezi známé přínosy olivového oleje patří zlepšení fungování kardiovaskulárního systému. Olivový olej, bohatý na mastné kyseliny, pomáhá snižovat nadbytek špatného cholesterolu, pomáhá zlepšovat krevní oběh a udržovat zdraví žil a tepen. Přidáním citronové šťávy dochází k neindividuálnímu příjmu vitaminů, což dále zlepšuje srdeční činnost.

Olivovy-olej-a-citron-zdrava-kombinace-alolivier

ÚLEVA PRO JÁTRA

Jedním z nejdůležitějších přínosů kombinace oleje a citronu na lačný žaludek je určitě očistný účinek, který odlehčuje játrům. Často se totiž, díky nešetrné výživě, mohou objevit nepříjemnosti, jako jsou otoky, nepříjemná chuť v ústech a kyselá chuť při probuzení, silné bolesti hlavy: všechny příznaky, které ukazují, že je čas na detox organizmu.

ÚLEVA PŘI REVMATICKÝCH BOLESTECH

Známé jsou také protizánětlivé vlastnosti tohoto starodávného prostředku: pro ty, kteří trpí kloubními nebo revmatickými bolestmi, je lžíce olivového oleje a 3 kapky citronové šťávy užívané ráno (důsledně) skutečným všelékem.

OLEJ A CITRON - ZDRAVÉ RANNÍ PROBUZENÍ

Ideální způsoby, jak tento zdravý zvyk provádět, jsou následující: po probuzení smíchejte lžičku olivového oleje se 3 kapkami citronu, vypijte na lačný žaludek a pak se chvíli věnujte (třeba si udělejte osvěžující ranní sprchu). Po půl hodině je čas na snídani! Již za několik dní se budete cítit ještě lépe, méně zatíženi, s příznivými účinky i na kvalitu spánku.

Samozřejmě doporučujeme výběr vysoce kvalitních produktů, a to jak co se týče extra panenského olivového oleje, nejlépe pokud je CHOP - Chráněná oblast původu (P.D.O.) - nebo, co se týče citronové šťávy, která by měla být neošetřená a bez pesticidů, z ekologického zemědělství.

Vyzkoušejte ochucené olivové oleje s přírodní šťávou z citronu a dalších citrusů na Alolivier.cz 

U zdravých lidí se nepříjemné příznaky způsobené kouřením nebo nesprávnou výživou, jako je zápach z úst po probuzení, gastrointestinální problémy nebo přetížení jater, výrazně a s minimálním úsilím zlepší, samozřejmě za předpokladu, že se nejedná o příznaky související se známými patologiemi (v tomto případě je důležité se nejprve obrátit na svého lékaře).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení