Co je extra panenský olivový olej a proč je zdravý?

Základy Výživa Protizánětlivé účinkyKardiovaskulární onemocnění I Další výhodySrovnání I Vaření Úvahy I Nejčastější dotazyZávěr

olivy-zdravy-extra-panensky-olivovy-olej- olivy-kvalitni-olej-alolivier

Extra panenský olivový olej je známý svou bohatou chutí, všestranností a zdravotními přínosy a je vynikající ingrediencí, kterou byste měli mít v kuchyňské skříňce.

Nejenže se snadno používá k restování, smažení, pečení nebo smažení, ale je také plný antioxidantů a tuků prospěšných pro srdce.

Navíc bylo podrobně zkoumáno pro své mnohé zdraví prospěšné účinky, přičemž některé výzkumy naznačují, že by mohlo chránit před srdečními chorobami, bojovat proti rakovině a zmírňovat záněty.

V tomto článku se blíže podíváme na možné výhody, nevýhody a použití extra panenského olivového oleje a na jeho srovnání s jinými běžnými oleji.

Co je olivový olej a jak se vyrábí?

Olivový olej je druh oleje, který se získává z oliv, plodů olivovníku.

Výrobní proces je jednoduchý. Olivy se mohou lisovat, aby se z nich získal olej, ale moderní metody zahrnují drcení oliv, jejich míchání a následné oddělení oleje od dužiny v odstředivce.

Po odstředění zůstane malé množství oleje. Tento zbytek oleje lze extrahovat pomocí chemických rozpouštědel a nazývá se olej z olivových výlisků-

Existuje několik druhů olivového oleje, které se liší výživovou hodnotou a mírou zpracování.

Mezi tři hlavní druhy olivového oleje patří:

  • rafinovaný olivový olej 
  • panenský olivový olej
  • extra panenský olivový olej

Extra panenský olivový olej je nejméně zpracovávaná odrůda a často se považuje za nejzdravější druh olivového oleje. Je získáván přírodními metodami a standardizován z hlediska čistoty a určitých senzorických vlastností, jako je chuť a vůně.

Kromě jedinečné chuti a vůně je extra panenský olivový olej bohatý na antioxidanty, které působí proti nemocem, a je spojován s celou řadou potenciálních zdravotních přínosů-

SHRNUTÍ
Moderní olivový olej se vyrábí drcením oliv a oddělováním oleje od dužiny v odstředivce. Extra panenský olivový olej je nejméně zpracovávaná odrůda a je bohatý na antioxidanty.


Nutriční složení extra panenského olivového oleje

Extra panenský olivový olej je bohatý na zdraví prospěšné tuky a vitaminy E a K.

Polévková lžíce (asi 14 gramů) olivového oleje obsahuje následující živiny:

Kalorie: 119
Nasycené tuky: 14 % z celkového počtu kalorií
mononenasycené masné kyseliny (MUFA): 73 % celkových kalorií (převážně kyselina olejová)
polynenasycené masné kyseliny (PUFA): 11 % celkových kalorií
Vitamin E: 13 % denní hodnoty 
Vitamin K: 7 % 
Extra panenský olivový olej je skvělým zdrojem antioxidantů, což jsou sloučeniny, které pomáhají v boji proti zánětům a chronickým onemocněním.

Mezi hlavní antioxidanty oleje patří protizánětlivý oleokanthal a také oleuropein, látka, která chrání (špatný) cholesterol před oxidací.

Někteří lidé kritizují olivový olej za to, že má vysoký poměr omega-6 a omega-3. Jeho celkové množství polynenasycených tuků je však stále relativně nízké, takže se pravděpodobně nemusíte obávat.

Proč je olivový olej tak zdravý?

Kromě působivého obsahu antioxidantů je extra panenský olivový olej plný mononenasycených mastných kyselin, což je typ zdravého tuku, který je spojován s řadou výhod.

Zejména výzkumy naznačují, že mononenasycené mastné kyseliny by mohly prospívat zdraví srdce a dokonce mohou pomáhat chránit před srdečními chorobami.

Extra panenský olivový olej obsahuje v každé porci také dostatečné množství vitaminů E a K. Vitamin E je základní živina, která působí jako antioxidant, zatímco vitamin K hraje klíčovou roli ve zdraví kostí, srážlivosti krve, zdraví srdce a dalších.

Shrnutí
Olivový olej má velmi vysoký obsah mononenasycených tuků a obsahuje skromné množství vitaminů E a K. Extra panenský olivový olej je také nabitý antioxidanty, z nichž některé mají silné zdravotní účinky.


Spanakorizo-recept-Green&Blue

Extra panenský olivový olej obsahuje protizánětlivé látky.

Chronický zánět je považován za jednu z hlavních příčin mnoha onemocnění, včetně srdečních chorob, rakoviny, metabolického syndromu, cukrovky 2. typu a artritidy.

Někteří se domnívají, že schopnost olivového oleje bojovat proti zánětům stojí za mnoha jeho zdraví prospěšnými účinky.

Bylo prokázáno, že kyselina olejová, nejvýznamnější mastná kyselina v olivovém oleji, snižuje zánětlivé markery, jako je C-reaktivní protein (CRP).

Zdá se však, že hlavní protizánětlivé účinky oleje pramení z obsahu antioxidantů, jako je oleacein a oleokanthal, které podle studií výrazně snižují zánět.

Zajímavé je, že několik studií zjistilo, že pravidelná konzumace olivového oleje může být spojena s nižší hladinou některých markerů zánětu, včetně CRP a interleukinu-6.

Mějte však na paměti, že chronický zánět nízké úrovně je obvykle mírný a trvá roky nebo desetiletí, než napáchá škody. Než budeme moci vyvozovat závěry o schopnosti olivového oleje působit proti němu, je třeba provést další studie na lidech.

Přesto by zařazení extra panenského olivového oleje do vašeho jídelníčku mohlo z dlouhodobého hlediska přispět k ochraně, což by vedlo ke snížení rizika různých zánětlivých onemocnění, včetně srdečních chorob.

SHRNUTÍ
Olivový olej obsahuje kyselinu olejovou a antioxidanty, které mohou pomoci v boji proti zánětům. To může být hlavním důvodem prospěšnosti olivového oleje pro zdraví.


Extra panenský olivový olej a srdeční choroby

Kardiovaskulární onemocnění, jako jsou srdeční choroby a mrtvice, patří mezi nejčastější příčiny úmrtí na světě.

Mnohé studie však ukazují, že v některých oblastech světa, zejména ve středomořských zemích, kde je olivový olej významnou součástí stravy obyvatel, je úmrtnost na tato onemocnění nízká.

Toto pozorování podnítilo zájem o středomořskou dietu, která má napodobovat způsob stravování lidí v této oblasti.

Studie o středomořské stravě shodně ukazují, že je spojena se zlepšením zdraví srdce a může pomoci předcházet srdečním onemocněním a mrtvici.

Extra panenský olivový olej chrání před srdečními chorobami prostřednictvím mnoha mechanismů:

  • Snižuje zánět. Olivový olej může snižovat zánět, který je klíčovou příčinou srdečních onemocnění.
  • Snižuje oxidaci LDL (špatného) cholesterolu. Olivový olej může zabránit oxidačnímu poškození LDL částic, které je důležitým faktorem při vzniku srdečních onemocnění.
  • Zlepšuje zdraví cév. Olivový olej může zlepšovat funkci endotelu, což je výstelka cév.
  • Pomáhá řídit srážlivost krve. Některé studie naznačují, že olivový olej může pomoci předcházet nežádoucímu srážení krve, které by mohlo přispět k srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici.
  • Snižuje krevní tlak. Výzkumy naznačují, že zvýšený příjem olivového oleje by mohl být spojen s nižším krevním tlakem, což by mohlo pomoci v prevenci srdečních onemocnění.
  • Vzhledem k množství zdraví prospěšných vlastností spojených s olivovým olejem není překvapivé, že mnohé studie ukazují, že zvýšená konzumace může být dokonce spojena s nižším rizikem srdečních onemocnění a mrtvice.

SHRNUTÍ
Olivový olej může zlepšit několik aspektů zdraví srdce. Studie totiž ukazují, že může snižovat krevní tlak a zánět, chránit LDL částice před oxidací, zlepšovat zdraví cév a pomáhat předcházet nežádoucímu srážení krve.


Další zdravotní účinky extra panenského olivového oleje

Ačkoli byl olivový olej studován především pro své účinky na zdraví srdce, jeho konzumace je spojována i s řadou dalších zdravotních přínosů.

Olivový olej a rakovina

Studie prokázaly, že lidé žijící ve středomořských zemích mají poměrně nízké riziko vzniku rakoviny, což může být částečně způsobeno konzumací protizánětlivých složek, včetně olivového oleje.

Jedním z možných původců rakoviny je oxidační poškození způsobené škodlivými molekulami zvanými volné radikály. Extra panenský olivový olej má však vysoký obsah antioxidantů, které oxidační poškození snižují.

Zejména kyselina olejová je také vysoce odolná vůči oxidaci a v některých studiích na zkumavkách bylo prokázáno, že zpomaluje růst a šíření rakovinných buněk.

Podle přehledu z roku 2011 může být pravidelná konzumace olivového oleje spojena také s nižším rizikem vzniku rakoviny prsu nebo rakoviny trávicí soustavy.

Přesto je zapotřebí provést další kvalitní výzkum, abychom pochopili účinky olivového oleje na rakovinu, pokud je užíván jako součást zdravé a vyvážené stravy.

Olivový olej a Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba je celosvětově nejčastější neurodegenerativní onemocnění a hlavní příčina demence.

Jedním z rysů Alzheimerovy choroby je hromadění bílkovin známých jako beta-amyloidní plaky v některých neuronech v mozku.

Studie na zvířatech zjistily, že extra panenský olivový olej a některé sloučeniny v něm obsažené by mohly pomoci zachovat funkci mozku tím, že zabraňují hromadění těchto bílkovin.

Některé studie navíc ukazují, že dodržování středomořské stravy, která je obvykle bohatá na olivový olej, může být také spojeno se snížením rizika demence a kognitivních poruch.

SHRNUTÍ
Předběžné důkazy naznačují, že olivový olej může pomáhat v boji proti rakovině a Alzheimerově chorobě, i když je třeba, aby to potvrdily další studie na lidech.


Extra panenský olivový olej vs. jiné oleje

Kromě extra panenského olivového oleje je k dispozici mnoho dalších oblíbených olejů na vaření, včetně běžného olivového oleje, řepkového oleje, rostlinného oleje, avokádového oleje a kokosového oleje.

Zde se blíže podíváme na srovnání extra panenského olivového oleje s těmito dalšími druhy olejů

Typy olejů

Základy

Chuť

Nutriční hodnoty

Použití

Bod (teplota) zakouření

Extra panenský olivový olej

olej získaný z oliv mechanickou cestou - pouze lisovaný za studena

silná olivová chuť

119 kalorií / polévková lžíce (14 gramů)
- 73 % MUFA*
- 11 % PUFA*
- 14 % nasycených tuků

- smažení
- grilování
- pečení
- marinády
- olej k ochucení pokrmů

207° C

Standardní olivový olej

olej získaný z oliv mechanickou cestou, případně i chemickou cestou - olivový olej z pokrutin

jemná, neutrální chuť

119 kalorií / polévková lžíce (14 gramů)
- 67 % MUFA*
- 10 % PUFA*
- 16 % nasycených tuků

- smažení
- grilování
- pečení
- marinády

208° C

Řepkový olej

získaný z řepky olejné za použití chemických rozpouštědel

 neutrální chuť

124 kalorií / polévková lžíce (14 gramů)
- 63 % MUFA*
- 28 % PUFA*
- 7 % nasycených tuků

- smažení
- grilování
- pečení
- marinády

256° C

Rostlinný olej

obvykle vyrobený ze směsi olejů, včetně kukuřičného, sójového nebo slunečnicového oleje

neutrální chuť

124 kalorií / polévková lžíce (14 gramů)
- 42 % MUFA*
- 41 % PUFA*
- 14 % nasycených tuků

- smažení
- grilování
- pečení
- marinády

204° C

Avokádový olej

získaný z avokádové dužiny lisované za studena

jemná a oříšková chuť

124 kalorií na lžíci (14 g)
- 71 % MUFA*
- 14 % PUFA*
- 12 % nasycených tuků

- smažení
- salátové zálivky
- marinády
- dokončovací olej

270° C

Kokosový olej

získaný z čerstvé nebo sušené kokosové dužniny nebo mléka

- panenský kokosový olej: tropická, kokosová příchuť

- rafinovaný kokosový olej: neutrální chuť

121 kalorií / polévková lžíce (14 g)
- 6 % MUFA*
- 2 % PUFA*
- 83 % nasycených tuků

- smažení
- pečení

191° C

MUFA = Mononenasycené mastné kyseliny

PUFA = Polynenasycené mastné kyseliny

 

SHRNUTÍ
Existuje několik různých typů olejů na vaření, které se liší chutí, nutriční hodnotou, použitím a bodem zakouření.


-olivy-delikatesy-zdravy-extra-panensky-olivovy-olej- olivy-kvalitni-olej-alolivier-olivy

Objevte olivové delikatesy na alolivier.cz

Dá se s olivovým olejem vařit?

Během vaření mohou mastné kyseliny oxidovat, což znamená, že reagují s kyslíkem a poškozují se.

Za to jsou zodpovědné především dvojné vazby v molekulách mastných kyselin.

Z tohoto důvodu jsou nasycené tuky - které nemají dvojné vazby - odolné vůči vysokým teplotám. Naproti tomu polynenasycené tuky - které mají mnoho dvojných vazeb - jsou citlivější a mohou se poškodit.

Olivový olej obsahuje převážně mononenasycené mastné kyseliny, které mají pouze jednu dvojnou vazbu. Proto je olivový olej poměrně odolný vůči mírnému teplu.

V jedné studii z roku 2007 vědci zahřívali extra panenský olivový olej na teplotu 180 °C po dobu 36 hodin a zjistili, že olej je velmi odolný vůči poškození.

V přehledu z roku 2017 se uvádí, že olivový olej je srovnatelný nebo lepší než jiné rostlinné oleje pro smažení potravin při teplotách v rozmezí 180-190 °C.

Celkově se zdá, že olivový olej je velmi bezpečný, a to i pro vaření při mírných teplotách.

SHRNUTÍ
Olivový olej je poměrně odolný vůči mírným teplotám a lze jej bezpečně používat k vaření.


Rizika extra panenského olivového oleje

Stejně jako ostatní druhy tuků je extra panenský olivový olej vysoce kalorický, v každé polévkové lžíci (14 g) je přibližně 119 kalorií.

Konzumace většího množství kalorií, než kolik jich denně spálíte, přispívá k dlouhodobému přibývání na váze.

Pokud tedy svůj jídelníček neupravujete jinak, konzumace vysokého množství olivového oleje by mohla ztížit udržení mírné hmotnosti.

Kromě toho, ačkoli je to neobvyklé, mohou být někteří lidé na olivy a olivový olej také alergičtí. Pokud se u vás po konzumaci olivového oleje objeví příznaky alergické reakce, přestaňte jej používat a poraďte se s odborníkem.

SHRNUTÍ
Olivový olej má vysoký obsah kalorií a při konzumaci velkého množství by mohl přispívat k přibývání na váze. Někteří lidé mohou být na olivy a olivový olej také alergičtí.


Často kladené otázky

Lze vařit na extra panenském olivovém oleji?

Olivový olej se skládá převážně z mononenasycených tuků, které jsou odolné vůči mírnému teplu.

Má také poměrně vysoký kouřový bod, takže je vhodnou volbou pro mnoho způsobů vaření, včetně pečení, grilování, zapékání a smažení.

Můžete při vaření nahradit extra panenský olivový olej jinými oleji?

Ve většině receptů můžete snadno nahradit stejné množství extra panenského olivového oleje jinými druhy olejů, včetně rostlinného, kokosového nebo řepkového.

Mějte však na paměti, že extra panenský olivový olej má často výraznou chuť a vůni, takže může mírně změnit chuť výsledného produktu.

Je extra panenský olivový olej zdravý?

Extra panenský olivový olej je plný srdci prospěšných tuků a antioxidantů, takže je skvělým doplňkem výživné stravy.

Je také spojován s dlouhým seznamem prospěšných látek a může chránit před záněty, srdečními chorobami, rakovinou prsu a cukrovkou 2. typu.

Může olivový olej snížit množství břišního tuku?

Několik studií zjistilo, že strava obohacená o olivový olej může být prospěšná pro regulaci tělesné hmotnosti a může dokonce pomoci snížit množství tělesného tuku.

Přesto, i když olivový olej může pomoci podpořit kontrolu hmotnosti, je důležité mít na paměti, že olej je vysoce kalorický.

Z tohoto důvodu je lepší ho ve stravě nahradit jinými tuky a udržovat jeho příjem v umírněném množství, abyste maximalizovali potenciální přínosy.

Mohu používat extra panenský olivový olej na obličej?

Olivový olej se často používá jako přírodní prostředek péče o pleť. Lze jej nanášet přímo na obličej, a to buď samostatně, nebo v kombinaci s dalšími složkami, jako je med nebo vaječné žloutky.

Některé výzkumy naznačují, že kromě hydratace pokožky by olivový olej mohl snižovat záněty, podporovat hojení ran a zpomalovat stárnutí pokožky.

Nezapomeňte však setřít přebytečný olej, abyste zabránili ucpání pórů, a vždy proveďte náplasťový test, než si cokoli nanesete přímo na obličej.

Závěr

Extra panenský olivový olej je nejen plný srdci prospěšných tuků, ale je také skvělým zdrojem antioxidačních látek, jako je vitamin E, oleacein a oleokantal.

Je spojován s celou řadou silných zdravotních účinků a může pomáhat předcházet srdečním onemocněním, podporovat mozkové funkce a chránit před některými typy rakoviny.

Navíc je neuvěřitelně všestranný a skvěle se hodí do různých receptů, od pečiva po smažené pokrmy, smaženou zeleninu, salátové zálivky a další.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení